Skontaktuj się z nami Umów się na wizytę

Zespół

  • Dr. Magdalena Walewska
    Dr n. wet Magdalena Walewska
    Zarejestruj się

    Ukończyła studia na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym w 2010 r. Pierwsze kroki weterynaryjne stawiała w bardzo dobrze wyposażonej przychodni w swoim rodzinnym mieście. Po 2 latach praktyki weterynaryjnej przeniosła się do Warszawy, żeby rozpocząć studia doktorskie na warszawskim SGGW w Zakładzie Chorób Wewnętrznych. W trakcie doktoratu, poza realizacją badań, prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu neurologii psów i kotów dla studentów z Polski oraz zza granicy. W tym czasie sama uczestniczyła w licznych konferencjach i warsztatach tematycznie związanych z neurologią psów i kotów. 

    Po zakończeniu działalności naukowej wróciła do pracy klinicznej przyjmując rolę Kierownika Szpitala w jednej z największych lecznic całodobowych w kraju. W tym czasie pracowała z pacjentami w stanach nagłych oraz wymagającymi leczenia neurologicznego i neurochirurgicznego. Asystowała w kwalifikacji pacjentów do zabiegów neurochirurgicznych (omówienie stanu klinicznego, wyniku badania TK, rokowania) oraz sprawowała nad nimi opiekę szpitalną w czasie ich rekonwalescencji. W ciągu tych trzech lat uczestniczyła w licznych kursach związanych z interpretacją obrazów MRI i TK, badania płynu mózgowo- rdzeniowego, biopsji nerwu/ mięśni, najnowszych rozwiązań neurochirurgicznych w weterynarii.  

    Obecnie z klinikach Zviropolis odpowiada za leczenie i prowadzenie Pacjentów neurologicznych, w szczególności psów i kotów. 

    Pacjenci, których prowadzi Pani doktor przychodzą najczęściej borykając się z: 

    W ramach konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad, badanie kliniczne oraz badanie neurologiczne.  

     

    Badanie umożliwia: 

     

    Neurologia weterynaryjna w Zviropolis opiera się na trzech głównych elementach (DDD): 

     

    > Diagnostyka 

    Polega na dobraniu odpowiednich technik diagnostycznych. Ważnym jej elementem jest omówienie z opiekunem takich kwestii jak:  

     

    >Diagnoza 

    Wynika przede wszystkim: 

    > Dobranie metody leczenia 

    Wybór metody leczenia to składowa wielu elementów. Przede wszystkim charakteru choroby. Niestety część jednostek chorobowych można jedynie zaleczyć poprzez redukcję uporczywych objawów. Technika leczenia zależy również od predyspozycji pacjenta, od możliwości opiekuna. Każdy przypadek wymaga indywidualnej analizy. Dostępne możliwości terapeutyczne w neurologii weterynaryjnej to leczenie: 

    Najczęstsze choroby o podłoży neurologicznym jakie klinicznie prowadzi dr Walewska to: 

     

     

    Jeśli podejrzewasz, że martwiące Cię objawy mogą wywodzić się z układu nerwowego albo Twój podopieczny zakwalifikowany został na konsultację neurologiczną zapraszamy do umówienia się do jednej z placówek Zviropolis na konsultację do dr n. wet. Magdaleny Walewskiej. 

  • lek.wet. Marek Wojciechowski
    Zarejestruj się

    Lek.wet. Marek Wojciechowski ukończył SGGW w 2018 roku. Od początku swojej kariery zawodowej interesował się chirurgią i ortopedią. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu rozpoznawalnych warszawskich klinikach całodobowych i lecznicach specjalistycznych. W ostatnich latach ukończył wiele kursów i szkoleń z dziedziny chirurgii i ortopedii, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje. 

    Lek.wet. Wojciechowski jest pasjonatem chirurgii ortopedycznej, wykorzystując nowoczesne techniki i technologie, aby poprawić jakość życia swoich pacjentów. Jego celem jest zapewnienie kompleksowej opieki zwierzętom, a także edukacja właścicieli na temat profilaktyki urazów i rehabilitacji. W wolnym czasie zajmuje się majsterkowaniem i lubi także wybrać się na przejażdżki motocyklowe. Prywatnie opiekun 5-ciu kotów adopciaków. 

    W placówkach Zviropolis prowadzi konsultacje ortopedyczne i chirurgiczne, przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii ortopedycznej oraz konsultuje zdjęcia rentgenowskie. W ramach swoich usług:

    1. Konsultacje ortopedyczne:

    2. Badania i oceny diagnostyczne:

     

    3. Zabiegi chirurgiczne:

     

    4. Zalecenia dotyczące leczenia i profilaktyki:

     

    5. Usługi dodatkowe:

     

  • Aleksandra Jaźwińska
    Zarejestruj się

    Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW przygotowująca się do roli lekarza weterynarii. Podczas studiów odbywała praktyki w warszawskich przychodniach, ukończyła również program stażowy w ramach projektu UE. Interesuje się chorobami wewnętrznymi, neurologią, endokrynologią, a także długowiecznością. Od najmłodszych lat opiekowała się gromadką zwierząt włączając chomiki, szczura, świnki morskie, królika, żółwia oraz psy i koty.  

  • Julia Dołęgowska
    Zarejestruj się

    Studentka trzeciego roku weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, zoopsycholog, behawiorysta. 

    Od 2019 roku pracuje z psami, 4 lata pracowała w fundacji prozwierzęcej jako zoopsycholog i opiekun psów niepełnosprawnych. 

    Interesuje się kardiologią oraz neurologią. 

     

    Szczęśliwa opiekunka adopcianki Dalii.

  • Julia Kobus
    Zarejestruj się

    Studentka IV roku weterynarii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Głównie zainteresowana diagnostyką obrazową, w tej dziedzinie chciałaby się specjalizować w przyszłości. W wolnym czasie uprawia jogę, chodzi na ściankę wspinaczkową i uczy się szydełkowania.

  • Kinga Kożuch
    Zarejestruj się

    Skończyła medycynę weterynaryjną w 2023 r  na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów odbywała zagraniczne staże: na Cyprze, we Włoszech oraz w Hiszpanii. Podczas jednego z nich, w Instituto Veterinario di Novara na oddziale interny zdobywała doświadczenie współpracując ze specjalistami z wielu dziedzin, szczególnie interesując się dermatologią.

     

    W 2022 roku otrzymała dyplom behawiorysty COAPE w ramach kursu ” Advanced diploma in the practical aspects of companion animal bevaviour and training”. Skończyła również kurs masażysty psów i kotów z wrocławskiego centrum zoofizjoterapii. Jej pasją i ambicją zawodową jest holistyczne podejście do pacjenta.