Skontaktuj się z nami Umów się na wizytę

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Czy w klinikach przyjmują specjaliści?

kliniki przyjmują lekarze weterynarii specjalizujący się w różnych dziedzinach medycyny. Nasz zespół to lekarze chirurdzy, interniści, kardiolog, stomatolog, ortopeda, okulista, dermatolog i inni. W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu z recepcją.

Czytaj dalej

Czy kliniki przyjmują pacjentów 24/7?

Kliniki Zviropolis Centrum Weterynaryjne przyjmują Pacjentów codziennie od poniedziałku do niedzieli, a także w święta i dni wolne od pracy. Oferujemy pomoc doraźną w ramach dyżurów dziennych, nocnych, a także świątecznych.

Czytaj dalej

Czy kliniki Zviropolis leczą zwierzęta egzotyczne?

W naszym zespole lekarzy weterynarii posiadamy specjalistów z zakresu leczenia zwierząt egzotycznych. W ramach opieki i leczenia zwierząt egzotycznych oferujemy podstawową opiekę weterynaryjną oraz opiekę w ramach stanów nagłym. Konsultacje specjalistyczne odbywają się w wybrane dni i godziny. Prosimy o bezpośredni kontakt z kliniki w celu umówienia wizyty.

Czytaj dalej

Co obejmuje usługa kastracji?

W trakcie zabiegu kastracji chirurg wycina macicę i jajowody (u samic), a także nasieniowody i jądra (u samców). W wyniku zabiegu zwierzę zostaje pozbawione jakichkolwiek zdolności rozrodczych. Zaletą zabiegu kastracji jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób układu płciowego, w tym nowotworów. Cena zabiegu zawiera bezpośrednią operację usunięcia jąder/ jajowodów i macicy, znieczulenie, antybiotykoterapię oraz obserwację szpitalną w okresie pooperacyjnym. Wypisujemy zwierzę po całkowitym wybudzeniu ze znieczulenia i udzielamy dalszych zaleceń dotyczących żywienia i leczenia pola pooperacyjnego.

Czytaj dalej

Jak przebiega wizyta u lekarza weterynarii?

Badanie zwierzęcia obejmuje: wywiad z właścicielem, badanie uszu, oczu, nosa, pyska i zębów zwierzęcia, pomiar temperatury ciała w razie potrzeby, osłuchiwanie pracy serca i płuc oraz pomiar ciśnienia. Na podstawie wyników badania lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań moczu i krwi, czyszczenie zębów i uszu, obcięcie paznokci, lub wykonanie specjalistycznych badań. Na podstawie wyników badań lekarz może zalecić dalszą diagnostykę u specjalisty.

Czytaj dalej