Skontaktuj się z nami Umów się na wizytę

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU CHIRURGICZNEGO

1. Przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii

Na konsultacji przed zabiegiem lekarz przekaże wiele cennych informacji dotyczących specyfiki zabiegu. Przed jego wykonaniem niezbędne jest wykonanie badań krwi, a w przypadku zwierząt powyżej 5 lat oraz u ras predysponowanych również echo serca echo serca. Ważne jest, aby ściśle stosować się do wszystkich zaleceń.

2. Odpowiednia dieta

Jedzenie: Na 8-12 godzin przed wizytą Pupil nie powinien jeść. Związane jest to z możliwością potrzeby rozszerzenia diagnostyki.

Woda: Wodę można pozostawić do 2 godziny przed wizytą, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

3. Transport do kliniki

Jeśli zwierzę wykazuje agresję lub podróż jest bardzo stresującym przeżyciem, warto zapytać o możliwe formy złagodzenia stresu i agresji. Jeśli zajdzie potrzeba założenia kagańca najlepiej jest to zrobić jeszcze przed podróżą, najpóźniej jednak przed wejściem do kliniki.

Zalecamy przyjście 10 minut wcześniej celem rejestracji i założenia karty (dla nowych klientów).

4. Złagodzenie stresu

Warto zabrać ze sobą pachnący domem kocyk lub zabawkę. Znajomy zapach może pomóc w złagodzeniu stresu związanego z pozostaniem w szpitalu i zabiegiem.

5. Informowanie personelu kliniki

Po przybyciu do kliniki, otrzymasz ankietę anestezjologiczną. Należy dokładnie zapoznać się z jej treścią i wypełnić zgodnie z prawdą. Pamiętaj, że każda zmiana w zdrowiu i samopoczuciu Twojego Pupila może mieć znaczenie w przypadku znieczulenia i zabiegów inwazyjnych.

6. Opieka po zabiegu

Po zabiegu otrzymasz zalecenia dotyczące dalszego postępowania w trakcie rekonwalescencji Twojego Pupila. Należy zastosować się do nich aby zminimalizować ryzyko powikłań oraz zapewnić Pupilowi jak największy komfort (chociażby odpowiednio stosując się do zabezpieczenia przeciwbólowego).

powrót do pytań